Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Kurowie. Zebrane w świątyni dzieci wysłuchały słów księdza proboszcza Jarosława Kłosińskiego kierowanych właśnie do nich, w cichej modlitwie podziękowali za całoroczną pracę.

Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie udali się do szkoły. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Swoja obecnością zaszczycili nas Sekretarz Gminy Pan Jacek Piekarski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lewandowska.

Na wstępie głos zabrała pani dyrektor – Danuta Gawlik. Podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny; życzyła też zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji.

Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i, w następnych roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki.

W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, z zacięciem walczących o najwyższe oceny. Podziękowania i nagrody odebrali też uczniowie, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w konkursach powiatowych, gminnych, szkolnych i międzyszkolnych.

Z wielkim żalem żegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów z klasy VI, którzy po raz ostatni stanęli z nami na wspólnym apelu. Pod kierunkiem pani Anny Kwiatkowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny kierując do nas ciepłe słowa na pożegnanie i podziękowanie za wspólnie spędzone chwile.

 

Życzymy Wam wielu sukcesów w nowej szkole.

 

DSC02965DSC03001DSC03030