Po pięciu miesiącach zmagań dzieci z nauką i szkołą przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany zimowy odpoczynek. W Szkole Podstawowej w Ostrowach zorganizowano dla uczniów wiele atrakcji sportowych, plastycznych i muzycznych.

Zajęcia odbywały się w dniach 01.02.2016- 03.02.2016 w godz. od 09:00 do 13:00. Chęć uczestnictwo w zajęciach zgłosiło 18 uczniów z klas I-VI. Zajęcia prowadzone były przez p. Katarzynę Bielicką i p. Ewę Jęczarek-Dzikowską i zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde z dzieci mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

Pierwszego dnia spotkań odbyła się pogadanka z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Omówione zostały atrakcje, które będą czekały na uczniów każdego dnia.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wzięliśmy udział w bardzo interesującym programie zorganizowanym dla uczniów podczas ferii zimowych. Odbyła się projekcja multimedialna nt.: Zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych na Mazowszu, następnie odbyły się warsztaty plastyczne pt: Zima malowana na szkole. Najzabawniejszą częścią programu był pobyt w basenie w Hotelu Skansen Conference&SPA.  Na zakończenie dnia zjedliśmy przepyszny obiad w restauracji hotelu.

Trzeciego dnia dzieci zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami uczestniczyły w różnorodnych zajęciach sportowych i grach planszowych. Miały miejsce m.in.: wyścigi indywidualne i wyścigi rzędów, zabawy z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych, gry z elementami gier zespołowych, zabawy skoczne, rzutne, kształtujące szybkość, siłę, zwinność, zręczność, tory przeszkód, turnieje piłki nożnej, unihokeja oraz 2 ogni.

Galeria

f1f2f3f4

 

 

 

 

 

f5f6f7f8

 

 

 

 

 

f9f10f11f12

 

 

 

 

 

f13f14f15f16

 

 

 

 

 

f17f18f19f20

 

 

 

 

 

f21