26 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ostrowach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015.

Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Galę zaszczycili swoją obecnością: pani Jolanta Lewandowska – kierownik Referatu Oświaty, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Morka.

Na początku uroczystości pani dyrektor omówiła działalność szkoły w roku szkolnym 2014/2015 w zakresie opiekuńczym, wychowawczym i dydaktycznym.

Następnie wręczono uczniom klas I-VI nagrody za najlepsze wyniki w nauce, za udział w konkursach i różnorodnych akcjach.

Po tym nastąpił krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem wychowawcy – pana Waldemara Głosa.

Tego dnia żegnaliśmy właśnie pana Waldemara Głosa – nauczyciela matematyki, który po ponad 30 latach odchodzi na zasłużoną emeryturę. Były podziękowania za wspaniałą pracę od pani dyrektor, nauczycieli, uczniów oraz Rady Rodziców.

Pracowało się nam z Tobą dobrze i miło. Ma Pan miejsce w kronikach i naszych sercach, będziemy Pana wspominać. Życzymy pięknej emerytury i realizacji zainteresowań, na które nie było dotąd czasu, a które są ważne w życiu.

Żegnamy pana poetycką metaforą:

- Dotychczas nasza podróż odbywała się wspólnie. Teraz nasz pociąg życia zatrzymał się, abyśmy mogli się przesiąść. Podróż trwa jednak nadal, bo ,wędrówką życie jest człowieka’’. Życzymy, abyś kontynuował podróż i szczęśliwie dojechał do swojej stacji. A my już możemy „wsiąść do pociągu byle jakiego…’’

 

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2014/2015 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Absolwentom życzymy wiele sukcesów w nowej szkole.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dużo słońca i wypoczynku podczas wakacji.

1235

 

 

 

 

 

4789

 

 

 

 

 

10111213

 

 

 

 

 

14151617

 

 

 

 

 

18