W ramach projektu „Moja przyszłość” uczniowie z naszej gminy wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

6 czerwca wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Lelicach i Szkoły Podstawowej w Gozdowie udaliśmy się na całodniową wycieczkę do stolicy.

Pierwszym naszym przystankiem była wizyta w warszawskim ZOO. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata.

Następnie odwiedziliśmy Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik.

Tam poczuliśmy się jak astronauta startujący w kosmos lub unoszący się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej; poznaliśmy niebezpieczeństwa czyhające na ludzi w przestrzeni kosmicznej.

Przed filmem odbył się pokaz na żywo „Mars 3D”.  Poczuliśmy się jak byśmy byli na Marsie.. W trakcie tego pokazu dowiedzieliśmy się, jak ludzkość przygotowuje się do podboju Czerwonej Planety i z jakimi trudnościami będą musieli się zmierzyć przyszli marsjańscy koloniści. Pokaz prowadzony był na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika.

 

 

Galeria

12

34

 

 

 

5

7

89

 

 

 

 

 

csm_dla_nauczycieli_pla_2x1_02_3f7f9f6d476