27 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się apel, na którym zostały podsumowane programy edukacji antytytoniowej pt.”Nie pal przy mnie, proszę! i „Znajdź właściwe rozwiązanie” prowadzone przez p. J. Gołębiewską przy współpracy PSSE w Sierpcu.

Na początku maja został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. „Palenie szkodzi zdrowiu”. Celem konkursu było:

  • promowanie mody na niepalenie
  • uświadomienie uczniom negatywnych skutków palenia
  • pokazanie walorów indywidualnej pracy ucznia na forum szkoły

Dnia 25.05.2015r. spośród 19 prac jakie wpłynęły na konkurs, komisja w składzie: Danuta Gawlik – przewodnicząca, Józefa Gołębiewska, Katarzyna Bielicka, Anna Kwiatkowska i Małgorzata Joniak wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace w dwóch kategoriach.

 

W kategorii uczniów klas I – III:

I. m. - Oliwia Stanisławska – klasa – I

II. m. – Sebastian Nagiewicz – klasa – II

III. m. – Aleksandra Lewandowska – klasa – I

 

W katwgorii uczniów klas IV – VI:

I. m. – Natalia Feder – klasa – V

II. m. – Maja Chmielewska – klasa – V

III. m. – Kinga Nowakowska – klasa – IV

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w dalszej pracy artystycznej!

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu drobne upominki.Prace konkursowe zostały zaprezentowane na apelu szkolnym podsumowującym w/w programy. Po apelu została zorganizowana wystawa pokonkursowa, która znajduje się na korytarzu szkolnym na piętrze naszej szkoły.

 

Aby podkreślić jakie zagrożenia są związane z paleniem papierosów i jak można zapobiec temu groźnemu nałogowi, uczniowie klas I – V pod okiem p. J.Gołębiewskiej przygotowali i zaprezentowali na apelu bardzo pouczającą inscenizację pt. „Sąd nad papierosem”.

Mamy nadzieję, że kształcimy postawy zobowiązujące do niepalenia oraz odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

DSCN5120DSCN5104DSCN5102DSCN5114DSCN5113